W dniach 30-31.05.2013 odbyły się Mistrzostwa Europy Seniorów i Juniorów organizacji WKO. W turnieju wzięło udział ponad 300 zawodników z 18 państw. W składzie reprezentacji Polski wystąpiło troje zawodników z Ełckiego Klubu –  Łukasz Lemieszko, Adam Gryziukowski i Kinga Mierzejewska. Remigiusz Karpiński sprawował rolę sędziego.
Reprezentacja Polski zdobyła 9 medali w tym srebro Agaty Kaliciak w konkurencji kumite + 65 kg i brąz Marty Lubos w kumite 55 kg w ME seniorów. Naszym juniorom niestety nie powiodło się już w eliminacjach Adam zmierzył się z zawodnikiem gospodarzy, a Kinga z faworytka kategorii zawodniczką z Litwy. Najdalej zaszedł Łukasz, eliminacje przeszedł wolnym losem w 1/16 zmierzył się z zawodnikiem ze Szwecji, którego efektownie pokonał przez wazarii. W walce o półfinał zmierzył się z zawodnikiem z Gruzji, z którym przegrał po dogrywce. Wyjazd na Mistrzostwa Europy dofinansował Urząd Miasta w Ełku.