Cooltura Olecko 2063 (Large)

Wspaniale zaprezentowała się reprezentacja Ełckiego Klubu Karate Kyokushin w X Mistrzostwach województwa warmińsko-mazurskiego w karate kyokushin, które odbyły się 21 lutego 2009 w Olecku zdobywając aż 20 medali, 4 złote, 6 srebrnych i 10 brązowych. Mistrzostwa rozpoczęły się od rywalizacji najmłodszych w kategorii kata. Miłym zaskoczeniem była postawa dziewcząt, młodziczki Justyny Zawistowskiej i juniorki młodszej Jolanty Łady, które zajęły pierwsze miejsca. Trzecie miejsce wśród kadetek zajęła Kinga Mierzejewska. Chłopcy musieli zadowolić się tym razem jedynie dwoma czwartymi miejscami Bartka Olszańskiego kata chłopców 10-11 lat oraz młodzika Patryka Karpińskiego.W walkach kumite w lekkim kontakcie dwa trzecie miejsca wśród młodzików do 60 kg wywalczyli Patryk Chomiczewski i Michał Spryszak.W miarę upływu czasu rozpoczęła się rywalizacja w konkurencji kumite semi kontakt. W kategorii juniorów młodszych bardzo efektownie walczyli Piotr Markowski i Olszewski Marcin. Wiele emocji wzbudziła walka o wejście do finału Piotra Markowskiego z późniejszym zwycięzcą tej kategorii Adrianem Staszewskim ze Szczytna. Obaj zawodnicy to doskonali technicy więc nie brakowało szybkich, dynamicznych akcji obfitujących w wysokie kopnięcia i kombinacyjne silne techniki rękami. Więcej sił w końcówce dogrywki miał Adrian i to on przeszedł do finału. Do finału w kumite juniorów dotarł startujący po raz pierwszy Michał Spryszak, który w finale uległ Karolowi Szostakowi z Bartoszyc. Trzecią pozycję zajął Mariusz Grygo. Obaj to nowicjusze jednak wykazali się niemałą odwagą i zdecydowaniem w walce. Bardzo emocjonująca rywalizacja była w najcięższej kategorii + 70 kg wśród juniorów młodszych z racji tego, że zawodnik gospodarzy Mateusz Danilewicz to medalista zeszłorocznych Mistrzostw Europy w Warnie. Jednak i w tej kategorii nasi zawodnicy spisali się na dwa medale. Trzecie miejsce wywalczył Piotr Różak a Mateusz Lemieszko w finale zmierzył się z wymienionym Mateuszem Danilewiczem. Mateusz Lemieszko to niewygodny zawodnik. Z racji swojego wysokiego wzrostu mierzy blisko 2 metry i ogromnej nieustępliwości sprawił wiele kłopotów mistrzowi z Olecka. Jednak tym razem to Danilewicz został zwycięzcą tej walki. Mile zaskoczyła Anna Czarniecka, która w kumite juniorek młodszych – 55 kg zajęła również drugie miejsce. Prawdziwy popis swoich umiejętności pokazali seniorzy. W kategorii do 70 kg Konrad Gulan zajął drugie miejsce a dwa trzecie miejsca zajęli Wojciech Modzelewski i Adrian Dobrzycki. W kategorii do 80 kg trzecie miejsce zajął Matulewicz Michał. Najcięższa kategoria + 80 kg to ełcki finał pomiędzy Krzysztofem Nowakowskim i Damianem Gromotowiczem. Po wyczerpującej dogrywce wygrał ten pierwszy. Drugi ełcki finał to siostrzany pojedynek Justyny i Aleksandry Karpińskich. Ola przewyższała wzrostem o głowę Justynę stąd więcej zadawała wysokich kopnięć. Justyna skutecznie skracała dystans schodziła z linii ataku, kontrowała szybkimi kombinacjami rąk i starała się rozbijać wewnętrznymi kopnięciami. Jednak tym razem musiała uznać wyższość siostry Aleksandry. Turniej zaszczyciły władze miasta i Powiatu Olecka. Duża liczba widzów była dowodem, że turniej ten był dużym wydarzeniem w mieście. W mistrzostwach stratowali zawodnicy z 8 klubów naszego województwa razem 218 zawodników i zawodniczek. Rywalizacje drużynową wygrał zdecydowanie Ełk, przed Oleckiem i Szczytnem.