Zawodnicy Ełckiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin po raz kolejny potwierdzili, że należą do najlepszych w kraju. Po rozegranych w Łańcucie 1 marca Turnieju Kwalifikacyjnym do Mistrzostw Europy Seniorów i Juniorów nasi zawodnicy wywalczyli jedną nominacje do reprezentacji Polski seniorów i dwie w kategorii juniorów. Kwalifikację dawało pierwsze miejsce w ogólnopolskim rankingu zawodników lub zwycięstwo w Turnieju Kwalifikacyjnym. Złote medale równoznaczne z kwalifikacją w swoich kategoriach wśród juniorów wywalczyli Kinga Mierzejewska (do 60 kg juniorek) i Adam Gryziukowski (do 70 kg juniorów), a prowadzący w krajowym rankingu zawodników w swojej kategorii Łukasz Lemieszko zajął tym razem trzecie miejsce (+ 90 kg), jego lokata nie miała znaczenia ponieważ zajmuje pierwsze miejsce w ogólnopolskim rankingu w kat +90 kg i start miał już zapewniony. Mistrzostwa Europy odbędą się w Baku (Azerbejdżan) w dniach 30-31 maja br.