Zwieńczeniem imprez 2008 roku były Mistrzostwa Polski Open, które odbyły się 20 grudnia w hali „Sośnica” w Gliwicach. Organizatorem mistrzostw był Gliwicki Klub Karate Kyokushin, który obchodził jubileusz 25-lecia istnienia klubu. Na te najbardziej prestiżowe zawody udał się Łukasz Lemieszko, który sprawił miłą niespodziankę zajmując trzecie miejsce. Dodać należy, że to już trzeci medal Łukasza w tym roku. W kwietniu zdobył srebro na MP seniorów do 90 kg w Zawierciu i w październiku również srebro na MP juniorów w Radzyminie !

W rundzie eliminacyjnej Łukasz miał wony los. Następnie pokonał zawodnika z Kielc. W walce o wejście do półfinału pokonał Arkadiusza Sieczkę z Sieradza. Bardzo emocjonujaca i wyczerpująca była walka o finał z Markiem Bartosiewiczem z Wrocławia. Obaj prezentują podobne warunki fizyczne, wzrost ponad 190 cm i około 100 kg. Dysponując przy tym bardzo silnymi uderzeniami i kopnięciami. Pierwsza walka była remisowa, w dogrywce obaj walczyli cios za cios jednak w końcówce walki przewagę uzyskał Marek Bartosiewicz i to on został finalistą mistrzostw Polski, a ostatecznie został Mistrzem Polski w finale pokonując Pawła Górniaka z Warszawy.