W sobotę 12 marca w Dobrym Mieście odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Województwa. Na trzech matach rywalizowało ponad 250 zawodników z 35 klubów z Polski północno wschodniej. Ełcki Klub Karate Kyokushin reprezentowało troje zawodników: Zinówko Maciej, Mierzejewska Kinga i Sosnowski Oskar. Wyśmienicie po raz kolejny zaprezentował się Maciek, który z dużą przewagą i pewnie wygrał wszystkie swoje walki i został złotym medalistą zawodów. Do udanych start może zaliczyć także Oskar. Swoją pierwszą walkę wygrał, a w drugiej rundzie spotkal się z późniejszym zwycięzcą zawodów Damianem Biłbakiem z Suwałk. Na słowa uznania zasłużyła Kinga, która w pierwszej rundzie w ładnym stylu zdobyła dwa wazari, kończąc walkę technikę ushiro geri. W Dobrym Mieście w w roli sędziów wystąpili Remigiusz Karpiński oraz Łukasz Lemieszko. Udział reprezentacji klubu w zawodach odbył się ze wsparciem finansowym Urzędu Miasta w Ełku.