23 lutego 2013 roku w hali sportowej przy ul. M.M. Kolbe 11 odbyły się Kwalifikacje do Mistrzostw Europy Karate Shinkyokushin. W turnieju wystartowało 238 zawodników z 32 klubów, turniej był również jubileuszem 35- lecia Ełckiego Klubu Kyokushin Karate. Kwalifikacje odbyły się w konkurencjach kata i kumite dla kadetów rocznik 98-97, juniorów 95-96 oraz seniorów. Otwarcia Turnieju dokonał Prezydent Miasta Ełku Pan Tomasz Andrukiewicz w obecności Wicestarosty Pana Marka Chojnowskiego, Wiceprezydenta Pana Artura Urbańskiego i Przewodniczącego Rady Powiatu Pana Piotra Gajewskiego. Turniej rozpoczął się od rywalizacji w konkurencji Kata. Nasz klub reprezentowały Kinga Mierzejewska, która zajęła 3 miejsce wśród kadetek. Po rundach eliminacyjnych Kinga prowadziła jednak w finale wykonała układ z grupy junior co zepchnęło ją na dalszą pozycję. W kata seniorek wystąpiła Magda Malinowska, jej czwarte miejsce jest sporym sukcesem ponieważ dwa dni przed zawodami na ostatnim treningu złamała palec w stopie, ale mimo kontuzji postanowiła przystąpić do zawodów. Bardzo skutecznie walczył w kumite kadetów Adam Gryziukowski w kat. -60kg, jego wysokie kopnięcia często trafiały przeciwników przez co z łatwością uzyskiwał wazami pokonując przeciwników przed czasem, w finale pokonał Michała Michniewicza z Wrocławia i zdobył pierwsze miejsce. Dużą agresją w walce wykazała się Ania Bagińska w kumite kadetek w kat -55kg, dzięki temu potrafiła narzucić swój styl walki, tylko w finale uległa nieznacznie Karolinie Daszkiewicz z Bartoszyc ostatecznie zajmując drugie miejsce. Po zakończeniu rywalizacji w kata do kumite kadetek przystąpiła ponownie Kinga Mierzejewska w kat. do 60kg, w tej konkurencji również zdobyła trzecie miejsce. Rywalizację w kumite kadetów zakończył zdobyciem trzeciego miejsca Hubert Surażyński w kat -75kg. W walce o wejście do finału musiał uznać wyższość zawodnika z Grodziska Mazowieckiego Huberta Bonieckiego. W kumite juniorów godnie zaprezentował nasz klub Patryk Karpiński w kat -55kg, który w finale w efektowny sposób pokonał zawodnika z Suwałk Dominika Stankiewicza. W kumite seniorek docierając do finału, sukces odniosła Aleksandra Karpińska w kat – 65kg. W półfinale Ola pokonała po dogrywce zawodniczkę z Konstancina Jeziornej Agnieszkę Godlewską, w finale do połowy walki prowadziła wyrównany pojedynek z utytułowaną zawodniczką z Tarnowskich Gór Dobrosławą Habraszka, jednak w dealszej części walki widoczna przewagę uzyskała zawodniczka z Tarnowskich Gór zdobyła pół punktu wazari i to ona cieszyła się ze zwycięstwa. Wiele emocji przyniosły pojedynki naszego faworyta Łukasza Lemieszko w kategorii +90kg. Swoje walki eliminacyjne w efektowny sposób kończył przed czasem. W półfinale Łukasz zmierzył się z zawodnikiem z Poznania Rafałem Kowalczykiem, walka również nie trwała długo ponieważ przeciwnik uderzając Łukasza odniósł kontuzje ręki. W finale czekał groźny utytułowany zawodnik z Warszawy Karol Cieśluk. Pojedynek był bardzo ciekawy ponieważ umiejętności techniczne zawodników robiły olbrzymie wrażenie. Przez trzy minuty walka była wyrównana. W dogrywce po kopnięciach kolanem w udo przeciwnika, przewagę zaczął uzyskiwać Łukasz, przewaga jeszcze rosła po silnych uderzeniach rękami na tułów, to pozwoliło w pełni kontrolować walkę i po zakończeniu dwuminutowej dogrywki sędziowie jednogłośnie wskazali na zwycięstwo Łukasza. Dobrej postawy w turnieju należy pogratulować również Piotrkowi Markowskiemu, Robertowi Brdys, Marcinowi Dorf, Marcinowi Kisłowskiemi oraz Damianowi Gromotowiczowi, którzy odpadli w rywalizacji w eliminacjach kumite.

Patronat nad Turniejem sprawowali Prezydent Miasta Pan Tomasz Andrukiewicz oraz Starosta Ełcki Pan Krzysztof Piłat.

Patronat medialny sprawowali TVP 3 Olsztyn, Radio 5 i Gazeta Olsztyńska.

Serdeczne podziękowania władzom Miasta i Powiatu za dofinansowanie organizacji imprezy oraz sponsorom: