11 czerwca 2016 r w Ełku odbył się turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy Kadetów, U22 i Seniorów Open. Do naszego miasta przyjechali najlepsi zawodnicy z kraju aby walczyć o powołania do kadry narodowej. W zawodach uczestniczyło 157 zawodników z 33 klubów z Polski.
Sukces odniosło czworo ełckich zawodników. Pierwsze miejsca wśród kadetów wywalczyli:
– Julia Pawluczuk kumite kadetek do 60 kg
– Maciej Zinówko kumite kadetów do 65 kg
– Oskar Sosnowski kumite kadetów do 60 kg
Trzecie miejsce zajęła Kinga Mierzejwska w kumite U22 do 65kg.W eliminacjach walczyła również Aleksandra Prokuda.
Troje ełckich zawodników Julia Pawluczuk, Maciej Zinówko i Oskar Sosnowski z pierwszych miejsc uzyskało kwalifikacje do udziału w Mistrzostwach Europy kadetów, które odbędą się w ostatni weekend listopada w Sofii w Bułgarii.
Turniej zorganizowany był z dużym rozmachem, specjalna rampa eksponująca pole walki oraz specjalnie wykonane ograniczenia mat tatami z logo sponsorów i miasta Ełk sprawiły że sala przy ul. M.M. Kolbe 11 wyglądała bardzo efektownie, co bardzo pozytywnie zaskoczyło ekipy przyjezdne. Całe wydarzenie było transmitowane na żywo online za co serdecznie dziękujemy Mateuszowi Lemieszko.
Ełcki Klub składa podziękowania Urzędowi Miasta Ełk za wsparcie finansowe i MOSiR Ełk za udzieloną pomoc organizacyjną a zwłaszcza wszystkim członkom klubu, którzy zaangażowali się pomoc przed i po turnieju.