KIF_2963

71 zawodników z 29 klubów wzięło udział w IX mistrzostwach Polski w karate kyokushin, które odbyły się w Gliwicach 20 grudnia 2008. Miła świąteczną niespodziankę sprawił zawodnik Ełckiego Klubu Karate Kyokushin Łukasz Lemieszko, który zajął trzecie miejsce. Zawody w formule open mają najwyzszą rangę. Na wystąpienie w tej kategorii mogą zdecydować sie wyłącznie zawodnicy prezentujący wysoki poziom oraz duże doświadczenie. Cieszę sie sie bardzo, że do grona medalistów należy Łukasz. Pomimo jego już dwóch medali mistrzostw Polski z tego roku (w kwietniu Srebrny MP seniorów w kategoriach wagowych i w październiku srebrny MP juniorów) ten medal ma ogromne znaczenie. Otwiera mu drogę przy ciągłej systematycznej pracy by w ciągu trzech lat

zapracować na miejsce w kadrze na Mistrzostwa Świata w Tokio właśnie w kategorii open, które odbywają się raz na cztery lata.
Zawody w Gliwicach ułożyły się pomyślnie. Ze względu na wysoką pozycje w rankingu Łukasz był 1 z 4 zawodników rozstawionych i w pierwszej rundzie miał wolny los. Następnie pokonał zawodnika z Kielc i z Sieradza. W walce o finał po bardzo emocjonującej walce i dogrywce uległ późniejszemu zwycięzcy Markowi Bartosiewiczowi z Wrocławia.
W najbliższym czasie bo juz 24 stycznia Łukasz Lemieszko i Artur Hryniewicki wezmą udział w Mistrzostwach Francji.